Attraktiv Kontorslokal i Solna Port!

Fräscht kontor i Solnas snyggaste fastighet med fullservice!

Beskrivning

Modernt kontor i modern fastighet med all tänkbar service och närhet till kommunikationer och E4:an. I fasigheten finns gym, gymnastikhall, restaurang, café, receptionsdisk, konferenslokaler och en härlig gemensam loungeyta.

Kommunikationer

Gångavstånd till bussar, tvärbana och pendeltåg

Service

Reception, Gym, konferenscenter och restaurang i fastigheten

Tillträdesdatum

Enligt överenskommelse

Övrigt

FastPartner arbetar långsiktigt med att äga och förvalta fastigheter i Sveriges mest expansiva regioner. Vi är sedan 1994 noterade på Nasdaqs MidCap-lista och förvaltar idag mer än 1,2 miljoner kvadratmeter lokalyta. Vår ambition är att vara en smidig och effektiv partner för företag som vill utveckla sin verksamhet.

Fastigheten

Brahelund 2, också känd som Solna Port, byggdes 2001-2002 av Skanska och var företagets huvudkontor fram till 2013/2014. Fastigheten är en modern kontorsfastighet med service i form av gym, reception, konferensytor samt restaurang, och i fastighetens nedre våningar finns ett rymligt parkeringshus. En genomtänkt konstruktion gör att fastigheten kan erbjuda ett brett spann av uthyrningsbara ytor. Fasaderna erbjuder ett attraktivt skyltläge mot motorväg E4. Solna Port har ett attraktivt läge i det populära och expansiva området Frösunda i Solna. Fastigheten har omedelbar anslutning till väg E4 och området erbjuder kommunal trafik som knyter området med det övriga Stockholmsområdet.

Omgivning

Nära Hagaparken